Owady z wizytą u SÓWEK

Dziś odwiedziły nas prawdziwe owady! 🙂 Były mięsożerne i roślinożerne. Z mięsożernych był Janusz i Grażyna 🙂 z kolei przedstawicielami roślinożerców był Grześ i Kasia.  Niektóre z nich wyglądały jak prawdziwe listki! Dowiedzieliśmy się, że większość dzisiejszych gości przybyła do nas z Madagaskaru. Mogliśmy nawet dotknąć karaczana, który wyglądał jak ogromny karaluch lub żuk.

Ciekawostka jest to, że u Owadów to dziewczyna jest silniejsza od chłopca 🙂 Chłopcy są bardzo lękliwi. Niektóre owady latają wysoko, inne przy ziemi. Dowiedzieliśmy się tez jak motyle jedzą nektar z kwiatów  oraz jak się przemieniają w swą piękna ostateczna postać.

Owady bardzo nam się podobały. Mamy nadzieję, że w naszym przedszkolu będziemy mieć częściej takich wyjątkowych gości 🙂

 

 

Przejdź do treści strony