O przedszkolu

Godziny otwarcia

Przedszkole Samorządowe wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wr.  Czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.00.

Godziny pracy sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego:

  • Poniedziałek – piątek 7:30-15:30

Przyprowadzanie dzieci

Ze względu na ustalony dla każdej grupy rozkład dnia dzieci należy przyprowadzać:

  • grupy 4 i 5 „0” czyli Rybki i Motylki do godziny 8.00
  • grupy 1,2 i 3 czyli Skrzaty,  Misie i Zajączki – do  8.20

Odbieranie dzieci

Dzieci mogą być odbierane jedynie przez osoby upoważnione do tego przez rodziców i wskazane w złożonym w Przedszkolu upoważnieniu.

Odzież

Dzieci w grupach „O” i w pozostałych grupach powinny być ubrane w wygodne i praktyczne stroje oraz powinny mieć na zmianę wygodne obuwie na antypoślizgowych podeszwach. Odzież nie może być kłopotliwa i uciążliwa do zakładania i zapinania. Ubiór dzieci należy dostosować do pogody, tak, aby mogły jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu. Należy wyposażyć dzieci w dodatkowe ubranka do ewentualnego przebrania.

Odpoczynek

Z drzemki poobiedniej korzystają dzieci z grupy najmłodszej (3-latki) Zajączki. Pozostałe grupy mają możliwość krótkiego odpoczynku po zupie i wyciszenia się słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

Żywienie

Przerwa wakacyjna

 

 

Przerwy wakacyjne w przedszkolach samorządowych (2)

Przerwy wakacyjne w przedszkolach samorządowych

Przedszkole pracuje cały rok kalendarzowy, z wyjątkiem miesięcznej przerwy wakacyjnej (w lipcu lub sierpniu). Przerwa wakacyjna ustalana jest przez Organ Prowadzący placówkę.

Urodziny

W naszym Przedszkolu obchodzimy urodziny. Jest to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Jubilat jest szczególnie traktowany, wszyscy składają mu życzenia, śpiewają „Sto lat”.

Chore dzieci

  • Jeżeli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadamiany jest o tym rodzic lub opiekun.
  • Rodzice proszeni są o zgłaszanie wszystkich przypadków wystąpienia u dzieci chorób zakaźnych.
  • W przypadku stwierdzenia wszawicy u dziecka, rodzic zobowiązany jest do jego natychmiastowego odbioru. Dziecko może z powrotem dołączyć do grupy po odbyciu leczenia i ocenie czystości głowy przez pracownika medycznego placówki.

Zabawki

Najmłodsze dzieci mogą przynieść ze sobą ulubioną zabawkę, a dzieci starsze przynoszą zabawki w określony dzień tygodnia – w piątki.

Rodzice

Współpraca z rodzicami jest mocną stroną Przedszkola. Zapraszamy do uczestnictwa rodziców w codziennym życiu przedszkolaków. W każdej grupie wiekowej odbywają się spotkania z rodzicami oraz konsultacje indywidualne w wyznaczonym przez wychowawcę terminie. W przypadku pilnej potrzeby dodatkowej rozmowy prosimy o uzgodnienie dogodnego terminu z wychowawcą grupy.

Nasi specjaliści

W placówce zatrudnieni są pedagog, psycholog i logopeda. Prowadzą oni zajęcia z dziećmi w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pomagają nauczycielom i rodzicom rozwiązywać problemy wychowawcze, a także wspierają ich.

Przejdź do treści strony