Ślimaki z wizytą u „Misiów”

W piątek grupa „Misiów” miała okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych „Ślimaki i inne mięczaki”. Dzieci poznały wiele interesujących ciekawostek na temat mięczaków. Poznały ich wygląd, sposób poruszania się i żywienia. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, dlaczego ośmiornice mają przyssawki na swoich ramionach, że kałamarnice mogą zmieniać kolor kiedy czują się zagrożone i mogą wystrzeliwać atrament w kierunku drapieżnika, oraz tego, że ziarenko piasku które wpadnie do skorupy małży zamienia się w piękną perłę 🙂

Na zakończenie warsztatów mogliśmy na własne oczy sobaczyć prawdziwe ślimaki afrykańskie! Były taaakie duże! Mogliśmy je nawet dotknąć 🙂 Przy okazji dowiedzieliśmy się, że ślimaki mają oczy umieszczone na swoich „rogach”, dlatego nie można ich dotykać w tym miejscu. Wiemy też, że ślimak w swojej skorupie ma wszystkie organy wewnętrzne i tak jak my, bardzo lubi jeść owoce i warzywa 🙂 No i wiemy też, że nie wolno karmić ślimaków sałatą i kapustą, bo to powoduje, że ich muszla staje się bardzo miękka i ślimak ginie. To były naprawdę interesujące warsztaty, a my dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy! 🙂

 

Przejdź do treści strony