„Pszczółki” w Sky Tower

W zeszłym tygodniu zwiedzaliśmy KOLEJKOWO w Sky Tower we Wrocławiu. Ale najpierw wjechaliśmy windą na 49 piętro wieżowca, gdzie mieści się taras widokowy. Niektórzy z nas troszkę się bali, lecz zupełnie niepotrzebnie. Okazało się, że to nic strasznego. Oglądaliśmy Wrocław z góry, próbowaliśmy rozpoznać budynki i ulice. Wszystko było takie malutkie: domy, samochody, tramwaje i ludzie jak mrówki. Później przyszła kolej na …Kolejkowo. I tu również wszystko było malutkie. Po prawdziwej wodzie pływały małe statki, po malutkich torach jeździł mały pociąg wioząc małych pasażerów. Wszystko wyglądało, jak prawdziwe, tylko w miniaturze. Pan przewodnik wszystko nam tłumaczył, pokazywał różne ciekawostki i dawał zagadki na spostrzegawczość. Bardzo nam się podobało. Zaintrygował nas też zapach pierników z sąsiedniego pomieszczenia. Tam powstawała kolejna atrakcja Kolejkowa: Miasto z Piernika. Może wybierzemy się tam z Rodzicami?

Przejdź do treści strony