„NEPTUN i SMUTNICZKA – czyli jak tuba z harfą rozmawiała” koncert muzyczny Lubuskiego Biura Koncertowego

Wczoraj dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego. Było to pierwsze wydarzenie z cyklu koncertów „W Krainie Pani Muzyki”, które odbywać się będą w naszej placówce co miesiąc. Celem ich jest zapoznanie najmłodszych z żywą muzyką. Artyści prezentują dzieciom instrumenty, uwrażliwiają na piękno muzyki, uczą jej słuchać i tworzyć we wspólnej zabawie. Tym razem dzieci poznały tubę i harfę. Wysłuchały opowieści w formie muzycznej o Neptunie i Smutniczce. Koncert bardzo się dzieciom podobał, aktywnie reagowały na muzykę, a na zakończenie nagrodziły muzyków brawami.