„Misie” zamieniają się w zuchy razem z Kocią Kicią

W czwartek grupa „Misie” rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z Kocią Kicią maluchy zamieniają się w zuchy”.

Po śniadaniu Misio Zdzisio, który mieszka na półce obok biurka naszej Pani i bardzo lubi czytać, przeczytał nam książeczkę „Kicia kocia w przedszkolu”. Książeczka bardzo nam się spodobała, bo miała takie ładne, kolorowe obrazki. Wspólnie z Panią omawialiśmy, co się na nich znajduje. Potem Pani zabrała nas na wycieczkę po przedszkolu. Zwiedziliśmy łazienkę i omówiliśmy zasady właściwego mycia rąk, a następnie poszliśmy do szatni, gdzie każdy miał do wykonania zadanie – znaleźć swój znaczek na szafce. Poradziliśmy sobie z tym bardzo dobrze i Pani powiedziała, że jesteśmy prawdziwe zuchy 🙂 Na koniec wykonaliśmy ciekawą  pracę plastyczną przy użyciu plasteliny i soli, która przedstawiała bohaterkę naszej książeczki – Kicię Kocię. Oj, to wcale nie było łatwe zadanie! Szczególnie to sypanie solą bardzo nam się podobało 🙂 Pani powiedziała, że nasze prace są bardzo ładne i zawiesiła je na przedszkolnym korytarzu. A my już nie możemy się doczekać kolejnych przygód z Kocią Kicią 🙂

                           

 

Przejdź do treści strony