„Misie” zakładają ziołowy ogródek

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „W krainie kwiatów i ziół”, przedszkolaki z grupy „Misiów” założyły w piątek ziołowy ogródek. Przy okazji dzieci poznaliśmy różne rodzaje ziół, które są najczęściej spotykane na świecie i stosowane w kuchni. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o ziołach, np. tego, że w dawnych czasach liście bazylii stosowano, jako dodatek w perfumach dla królów i była ona też uznawana, jako talizman chroniący przez bazyliszkiem 🙂 Wiemy, że olejek tymiankowy używa się przy leczeniu kaszlu i problemów z brzuszkiem, a rozmaryn z kolei działa bardzo dobrze na pamięć 🙂 W swoim ziołowym ogródku posadziliśmy również rzeżuchę. Zaskoczyło nas to, że na świecie jest aż 260 odmian tej rośliny! Zobaczyliśmy też, jak wyglądają suszone zioła i próbowaliśmy je rozpoznać po zapachu 😉

 

Przejdź do treści strony