„Misie” w Wiosce Indiańskiej

W piątek, 14 kwietnia, grupa „Misiów” wybrała się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pacahontas w Zabrodziu. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane przygodą, która na nie czekała 🙂 Na samym początku przywitała nas prawdziwa Indianka Kwiat Paproci, która oprowadziła nas po Wiosce i zapoznała z rytuałami i obrzędami Indian. Wzięliśmy udział w wielu zabawach sprawnościowych i zręcznościowych, z którymi dzieci poradziły sobie wspaniale! W nagrodę zostaliśmy przyjęci do szczepu indiańskiego i złożyliśmy uroczyste ślubowanie 🙂 Nauczyliśmy się również indiańskiej piosenki i indiańskich tańców, które bardzo nam się spodobały 🙂 Zwiedziliśmy indiańskie tipi i poznaliśmy jego budowę. Na zakończenie każdy z nas otrzymał pamiątkowe pieczątki i dyplom. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń! 🙂

 

Przejdź do treści strony