„Misie” tworzą wiosenne mandale.

Dzisiaj, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „W krainie kwiatów i ziół”, grupa „Misiów” przygotowała wiosenne mandale. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że mandala to rysunek lub obrazek na planie koła, który wywodzi się z tradycji hinduskiej i oznacza „koło życia, cały świat”. Obejrzeliśmy również zdjęcia mandali, aby lepiej przygotować się do zadania 🙂 Następnie dzieci zostały podzielone na trzy zespoły, a każdy z nich miał za zadanie utworzyć wiosenną mandalę według własnego pomysłu. „Misie” podeszły do zadania bardzo kreatywnie 🙂 W przygotowaniu wiosennych mandali wykorzystaliśmy nasze okrągłe stoliki w sali, a także m. in.: kwiaty (prawdziwe i sztuczne), suszone płatki kwiatów, listki, muszelki, kolorowe kamyczki, kolorowe piórka, mech, gałązki, piórka, motylki. To było bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło rozwinąć dziecięcą wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową, skupienie uwagi i koncentracji, a także pomogło dzieciom się wyciszyć i zrelaksować. Powstałe wiosenne mandale wyglądały prześlicznie! 🙂

 

Przejdź do treści strony