„Misie” świętują Dzień Pluszowego Misia :)

24 listopada w grupie „Misiów” obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszak nazwa naszej grupy, zobowiązuje do świętowania 😉 W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie, z którymi mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Nasze „Misie” poznały również historię Święta Pluszowego Misia i wiele ciekawostek o misiach, oglądając filmy edukacyjne. Dzieci też wypełniały zadania w „misiowych kartach pracy”: rysując drogę misia po śladzie, łącząc misie z ich cieniem i układając obrazek misia pocięty na części. Tańczyliśmy wspólnie do piosenki „Ty i ja – misie małe obydwa” i nauczyliśmy się nowej, śmiesznej zabawy „Ja jestem niedźwiadek”. Obejrzeliśmy też bajkę o Misiu Uszatku, którą pewnie dobrze znają nasi rodzice 😉 Bardzo nam się podobała 🙂 Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w misiowych zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i dekorowaliśmy misiowe figurki wykonane z gliny.

 

 

Przejdź do treści strony