„Misie” robią „trawiaste ludziki” :)

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „W krainie kwiatów i ziół”, grupa „Misiów” przygotowała wczoraj „trawiaste ludziki”. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu! 🙂 Do zrobienia „trawiastych ludzików wykorzystaliśmy: pończochy, trociny, nasionka traw, gumki recepturki i kolorowe ozdoby. Najpierw dzieci napełniały pończochy trocinami, a później wsypywały do nich nasionka traw, które z czasem będą imitować „włosy” naszych ludzików 🙂 Później staraliśmy się zrobić naszym ludzikom śmieszne uszy i nosy, do czego wykorzystaliśmy gumki recepturki. Na koniec z pomocą Pani udekorowaliśmy nasze „trawiaste ludziki. Wyszły naprawdę śmieszne, a każdy z nich jest inny. Teraz „trawiaste ludziki” są ozdobą naszego okna, a my czekamy aż wyrosną na ich głowach „trawiaste fryzury 😉

 

Przejdź do treści strony