„Misie” przygotowują świąteczne pierniczki :)

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką, kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń potrawami, ciastami i ich zapachami. W naszym przedszkolu dzieci w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości na temat tradycji i symboliki świąt Bożego Narodzenia. Wykonują kartki i dekoracje świąteczne, ozdabiają sale świątecznymi dekoracjami u wspólnie ubierają choinkę. W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci z „Misiów” wykonały jeszcze jedno zadanie – wspólnie udekorowały świąteczne pierniczki. Ciasteczka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni.  Polewanie lukrem, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami – to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było dekorować pierniczki, a jeszcze przyjemniejsza była ich degustacja 🙂 Część z nich trafiła również na nasz Świąteczny Jarmark!

 

Przejdź do treści strony