„Misie” odkrywają dary jesieni.

Pod koniec września zawitała do nas Pani Jesień 🙂 Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Misiów” miały okazję poznać jesienne dary (kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki, jarzębinę), z których układały ciekawe kompozycje i które rozpoznawały za pomocą dotyku. Jesienne dary tak bardzo nam się spodobały, że przygotowaliśmy z nich ciekawą ścieżkę sensoryczną,”jesienny kącik” w naszej sali, a także wystukiwaliśmy jesienne rytmy na kasztanach i żołędziach. Przy okazji nauczyliśmy się rozpoznawać jesienne drzewa (kasztanowiec, dąb, klon, jarzębinę) i porozmawialiśmy nieco o jesiennej pogodzie. „Misie” poznały także owoce, które można znaleźć jesienią w sadzie (jabłka, gruszki, śliwki) – rozpoznawały je za pomocą smaku i dotyku. Wiemy już, że z tych owoców można zrobić smaczne konfiturki, które również mieliśmy okazję spróbować! Były pyszne i bardzo nam smakowały! 🙂

Przejdź do treści strony