„Misie” i „Skrzaty” dekorują świąteczne pierniczki

Dzisiaj rozmawialiśmy w przedszkolu o tym, w jaki sposób przygotowujemy się do świąt. Przypomnieliśmy sobie, jakie tradycje i zwyczaje są związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wzięliśmy też udział w wielu zabawach ruchowych, które nawiązywały do tradycji świątecznych. Było przy tym sporo śmiechu i dobrej zabawy! 🙂 

Ze świętami Bożego Narodzenia jest też związana tradycja dekorowania świątecznych pierniczków. Dlatego dzisiaj grupy „Misiów” i „Skrzatów” wspólnie dekorowały i przygotowywały pyszne, kolorowe pierniczki. Trudno nam było się powstrzymać przed tym, by ich nie spróbować, tak więc większość znikała w naszej buzi zanim została udekorowana ;D Część przygotowanych przez nas pierniczków zabraliśmy ze sobą do domu, aby móc nimi poczęstować naszych bliskich.

 

Przejdź do treści strony