Koncert charytatywny „Aniołkowe Granie”.

13 grudnia w świetlicy gminnej w Ślęzy odbył się koncert charytatywny „Aniołkowe Granie”, zorganizowany przez Panią Kamilę Roczek (koordynatora projektu „Aniołkowe Granie”) dla podopiecznych ZOL w Wierzbicach, w ramach współpracy z Kobierzyckim Ośrodkiem Kultury. Forma koncertu została tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się  w placówkach opiekuńczych. 

Koncert charytatywny został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Aniołkowe Granie”. Celem  Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. podopieczni ZOL w Wierzbicach, Pani Iwona Iwańków – Dyrektor ZOL w Wierzbicach, siostra Aniela Dul – Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Wierzbicach, Pani Katarzyna Głowik-Jamróz – pomysłodawczyni „Aniołkowego Grania”, Pani Sekretarz Gminy – Maria Wilk, Pani Monika Lunitz – Dyrektor ZSP w Bielanach Wr., oraz wielu wspaniałych gości i naszych przyjaciół.

 

Podczas koncertu nasze przedszkolaki miały okazję zaprezentować przygotowany specjalnie na tę okazję repertuar, składający się z piosenek o tematyce zimowej, jak również wspaniałych układów tanecznych. Koncert poprowadził Pan Krysztof Bielecki – artysta, muzyk i konferansjer. Emocjom i wzruszeniom nie było końca! Mamy nadzieję, że idea „Aniołkowego Grania” będzie przyświecać nam również przez kolejne lata 🙂

 

Przejdź do treści strony