Dzień Zwierząt w grupie „Misiów”.

6 października w grupie „Misiów” obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. 

Podczas Dnia Zwierząt, grupę „Misiów” odwiedziła pacynka Lola ze swoim kotem Filemonem 🙂 Lola opowiedziała dzieciom o tym, w jaki sposób należy dbać o nasze zwierzęta domowe i jak możemy pomóc zwierzętom np. podczas zimy. Przedszkolaki miały również okazję opowiedzieć o swoich zwierzątkach domowych i zaprezentować ich zdjęcia.

„Misie” uporządkowały również swoje wiadomości na temat zwierząt domowych, hodowlanych, dzikich, żyjących na łące i w lesie. Rozpoznawały odgłosy zwierząt, przeliczały zwierzęta i układały obrazki zwierząt pocięte na części. Wzięły również udział w zabawach ruchowych, podczas których wcielały się w różne zwierzątka i tańczyły przy piosence „Idziemy do zoo” 🙂

 

Przejdź do treści strony