Dzień Teatru w grupie „Misiów” i „Skrzatów”

Dzisiaj po śniadaniu, grupy „Misiów” i „Skrzatów” postanowiły wspólnie świętować Dzień Teatru. Na początek postanowiliśmy wspólnie zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie: Czym jest teatr? Następnie wspólnie z Panią Kamilą omówiliśmy zasady zachowania się w teatrze. Poznaliśmy również znaczenie pojęć związanych z teatrem: scena, widownia, kurtyna i garderoba. Pani Kamila opowiedziała nam również o różnych rodzajach teatru, m.in: o teatrze cieni, teatrze lalek, teatrze kukiełkowym, teatrze ulicznym, teatrze muzycznym, pantomimie, operze i balecie. Na koniec czekała na nas prawdziwa niespodzianka! Panie przygotowały dla nas teatrzyk kukiełkowy i wystawiły przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Bardzo nam się podobało, więc nagrodziliśmy nasze Panie wielkimi brawami! 🙂 Później chętne dzieci mogły same wcielić się w rolę aktorów i za pomocą pacynek zaprezentować krótkie przedstawienie. Wszystkim małym aktorom należą się również wielkie brawa za odwagę i pomysłowość! 🙂 Na zakończenie dnia usprawnialiśmy swoje rączki, rysując „teatralne szlaczki” 😉

 

Przejdź do treści strony