Dzień Ślimaka w grupie „Pszczółek”

Dzień Ślimaka w grupie „Pszczółek” był bardzo ciekawy. Najpierw obejrzeliśmy bajkę edukacyjną, z której dowiedzieliśmy się, że ślimaki są mięczakami. A później oglądaliśmy żywe ślimaki, które przyniosła nasza pani. Przeliczaliśmy je, porównywaliśmy ich wygląd i wielkość. Przy okazji poznaliśmy parę ciekawostek na ich temat. Na przykład, że są najliczniejszymi przedstawicielami mięczaków na świecie i jest ich ponad sto tysięcy gatunków. Oprócz tych, które możemy spotkać w ogrodach i na łąkach są takie, które żyją w wodzie, zarówno w słonych morzach, jak i w słodkowodnych jeziorach lub stawach. Z ogromną ciekawością przyglądaliśmy się dużym winniczkom, a one nam – wyciągały w naszą stronę swoje długie czułki, na których znajdują się ich oczy. Ślimaki poruszały się powoli i pozostawiały za sobą śluz. Teraz wiemy, że dzięki niemu łatwiej im się przemieszczać. Rozbawiły nas małe ślimaczki, które wchodziły na skorupki tych większych. To była podróż „na gapę” ;-). Tego dnia dla zabawy my też poruszaliśmy się w ślimaczym tempie.

Przejdź do treści strony