Dzień Postaci z Bajek w grupie „Misiów”

Dzisiaj w grupie „Misiów” obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji nasze maluszki przyszły do przedszkola przebrane za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dzieci wykonały wiele zadań związanych z tym świętem, m.in.: okładały w całość obrazki bajkowych postaci pocięte na części, łączyły bajkowych bohaterów z ich cieniami, ćwiczyli swoje zdolności matematyczne przeliczając bajkowe postacie, dobierali odpowiednie obrazki do tytułów bajek i usprawniali swoje rączki kolorując „bajkową kolorowankę”. Nie zabrakło oczywiście Bajkowego Balu, podczas którego wszyscy wspólnie mogliśmy się bawić przy naszych ulubionych piosenkach i zabawach muzycznych. Dzięki mamie Lenki, która przyniosła nam kolorowe, migające światełka mieliśmy prawdziwą dyskotekę 😉 Dla wszystkich naszych bajkowych bohaterów nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. To był naprawdę bardzo udany dzień! 🙂

 

Przejdź do treści strony