Dzień Płatków Śniadaniowych w grupie „Misiów”

Śniadanie to jedno z najważniejszych posiłków, które powinno dostarczyć organizmowi energii niezbędnej do aktywności podczas całego dnia. Płatki śniadaniowe to jeden z ulubionych produktów spożywanych przez dzieci i dorosłych. W 2006r. Amerykańska Federacja Płatków Śniadaniowych ustanowiła ich święto. W grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Płatków Śniadaniowych 7 marca, aby promować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Przedszkolaki mogły na śniadanie przynieść swoje ulubione płatki samodzielnie skomponować zdrowy posiłek, dodając: owoce, orzechy, nasiona, miód, mleko czy jogurt. Dzieci ze smakiem i uśmiechem na buziach samodzielnie przygotowały i zjadły zdrowe śniadanie, które zapewniło im siłę do nauki i zabawy na resztę dnia 🙂

 

Przejdź do treści strony