Dzień Pierwszej Pomocy i wizyta ratownika medycznego w grupie „Misiów”

Grupa „Misiów” przez ostatnie dni pilnie uczyła się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Nasze maluszki wiedzą już, że przechodzimy przez ulicę tylko w wyznaczonym miejscu – po pasach i tylko wtedy, kiedy świeci zielone światło. „Misie” też wspaniale rozpoznają pojazdy drogowe i umieją je wymienić 🙂

Dzisiaj z kolei obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas wyjątkowego gościa – Panią Małgosię, która jest ratownikiem medycznym. Pani Małgosia pytała dzieci o zasady bezpiecznej zabawy w sali i na placu zabaw, ale te zasady nasze „Misie” dobrze znają 🙂 Opowiedziała też o swojej pracy i zaprezentowała dzieciom, co kryje się w jej dużej apteczce. A można tam znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy 🙂 Nam najbardziej podobał się stetoskop, za pomocą którego mogliśmy posłuchać własnego serduszka. Ciekawym przedmiotem okazał się też ciśnieniomierz i pulsometr. Każdy z nas chciał je wypróbować 🙂 Pani Małgosia opowiedziała również o tym, co należy zrobić kiedy zdarzy się wypadek i na zakończenie spotkania rozdała wszystkim dzieciom naklejki – prawdziwego zucha 🙂

 

Przejdź do treści strony