Dzień Owoców i Warzyw w grupie „Misiów”

W piątek w grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Owoców i Warzyw! To był dzień pełen wrażeń! Najpierw nazywaliśmy owoce i warzywa, które Pani przygotowała na stole, określaliśmy ich kolor i kształt. Następnie za pomocą zmysłu dotyku, próbowaliśmy rozpoznać warzywo lub owoc, które mieliśmy w ręce. Później było znacznie trudniej – staraliśmy się rozpoznać owoc i warzywo za pomocą zmysłu smaku. Poradziliśmy sobie z tymi zadaniami bardzo dobrze! Potem Pani przygotowała dla nas prawdziwa zagadkę – pudełka z zapachowe, w których ukryte były zapachy owoców. Naszym zadaniem było je odgadnąć! Ale to nie było takie łatwe! Choć niektóre zapachy udało nam się odgadnąć 🙂 Na zakończenie Dnia Owoców i Warzyw wspólnie z Panią przygotowaliśmy sałatkę owocową. Była pyszna i pełna witamin! Mniam 🙂

 

Przejdź do treści strony