Dzień Myszki Miki w grupie „Misiów”

Dzisiaj w grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Myszki Miki. Z tej okazji niektóre dzieci przyszły do przedszkola przebrane za tą znaną wszystkim bajkową postać 🙂 Dowiedzieliśmy się, że Myszka Miki ma już 90 lat! To strasznie dużo! Jej pierwowzorem była postać Królika Oswalda, do której Myszka Miki jest bardzo podobna (ma tylko inny kształt uszu). Do powstania postaci Myszki Miki zainspirowała jego twórcę – Disneya, mysz która biegała obok jego stołu w studiu kreślarskim 🙂 Wiemy też, że wygląd Myszki Miki na przestrzeni lat uległ również zmianie.

Wybraliśmy się też w podróż do Disneylandu, oglądając ciekawy film z tego miejsca. Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne, przeliczając myszki i układaliśmy ciągi obrazkowe z postaciami Myszki Miki. Kolorowaliśmy też obrazek Myszki Miki zgodnie z jej wyglądem, dobierając odpowiednie kolory kredek. Bawiliśmy się też wspólnie przy zabawach muzyczno-ruchowych i jak przystało na fanów Myszki Miki, oglądaliśmy też krótką bajkę animacyjną z jej udziałem 🙂

 

Przejdź do treści strony