Dzień Muzyki w grupie „Misiów”

Dzisiaj w grupie „Misiów” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Na początku naszej dzisiejszej przygody z muzyką, poznaliśmy wiele informacji na temat filharmonii i zasad savoir vivre, które w niej obowiązują. Wiemy już, że jest to miejsce gdzie można posłuchać koncertu muzyki poważnej – czyli takiej, którą się gra na różnych instrumentach. Wiemy też, że najważniejszą osobą na koncercie jest dyrygent, który ma taką śmieszną pałeczkę – batutę, którą pokazuje muzyką, w jaki sposób mają grać na instrumentach.

Były też zagadki obrazkowe – musieliśmy odgadnąć, jaki instrument kryje się na obrazku. Nie było to takie proste! Później wspólnie pobawiliśmy się w zabawę ruchowo – naśladowczą „Jestem muzykantem”. Przy tym naśladowaniu gry na różnych instrumentach było dużo śmiechu, więc zabawę powtarzaliśmy aż trzy razy 🙂

Nasza Pani przyniosła też do przedszkola różne instrumenty, które mogliśmy dokładnie obejrzeć, a później wspólnie zagraliśmy na nich mini koncert 🙂

Udało nam się też wykonać układ muzyczno – ruchowy z wykorzystaniem kolorowych wstążeczek do utworu Chopina Spring Waltz.

Obejrzeliśmy też film edukacyjny, podczas którego mieliśmy okazję poznać różne instrumenty i usłyszeć, jakie wydają dźwięki.

Na zakończenie naszej muzycznej przygody Pani zaprosiła nas do obejrzenia filmu edukacyjnego „Pewnego razu w malutkim lasku”, przygotowanego przez Filharmonię Juniora on-line. Było to opowiadanie o leśnych zwierzętach, w którym występowały przeróżne instrumenty. Niektóre z nich miały taki dziwny wygląd i nazwy – i to było bardzo ciekawe! 🙂

 

Przejdź do treści strony