Dzień Muzyki w grupie „Misiów”.

4 października w grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Muzyki. Była to idealna okazja do wprowadzenia dzieci w świat dźwięków, rytmów i melodii. W tym dniu „Misie” miały okazję poznać wiele różnorodnych instrumentów, doświadczyć radości wspólnego muzykowania, oraz rozwijać swoje umiejętności rytmiczne i słuch muzyczny. Święto to było również wspaniałą okazją do integracji grupy.

Podczas Dnia Muzyki przedszkolaki z grupy „Misiów” przypomniały sobie zasady właściwego zachowania się w Filharmonii, a także poznały zawód dyrygenta. Miały okazję do poznania i zagrania na wielu różnych instrumentach, wygrywały muzyczne rytmy, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i ćwiczyły koordynację wzrokową, układając obrazki instrumentów pocięte na części. Dodatkową atrakcją, było przygotowanie przez dzieci „muzycznych grzechotek” 🙂

 

Przejdź do treści strony