„Dzień matematyki” w grupie „Misiów”

10 marca w grupie „Misiów” obchodziliśmy „Dzień matematyki”. Na początek postanowiliśmy lepiej rozwinąć naszą sprawność fizyczną i połączyć ją z doskonaleniem umiejętności matematycznych. Wykonywaliśmy różne ćwiczenia fizyczne (przysiady, skłony, podskoki, pajacyki) przeliczając przy tym w zakresie 5. Tańczyliśmy też wspólnie przy piosence „Pięć paluszków” i układaliśmy „bukiety” z kwiatów, dobierając ich liczbę do kropek, które znajdowały się na wazonach. Następnie porównywaliśmy ilość kwiatków, stosując określenia: więcej, mniej, tyle samo. Nasze umiejętności matematyczne ćwiczyliśmy również przeliczając zwierzątka ukryte na kartkach papieru. Poznaliśmy również figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt) i staliśmy się odnaleźć ich kształty ukryte w naszej przedszkolnej sali. Następnie doskonaliliśmy koordynację wzrokowo-ruchową, kolorując na odpowiednie kolory kółka ułożone w ciągach obrazkowych. Na zakończenie „Dnia matematyki” dzieci wykonały ciekawe i kolorowe prace plastyczne – abstrakcje plastyczną według własnego pomysłu, z wykorzystaniem kawałków papieru pociętych w kształty figur geometrycznych.

 

Przejdź do treści strony