Dzień Kota w grupie „Misiów”

W piątek, 3 lutego, w grupie „Misiów obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tych zwierząt. Jak prawdziwe kotki, bawiliśmy się kłębkiem wełny, rzucając go do siebie. Wspólnie bawiliśmy się też przy piosence „Uciekaj myszko do dziury” i robiliśmy sobie zabawne zdjęcia z fotobudką „kotem”. Dzieci doskonaliły również swoje umiejętności matematyczne, przeliczając myszki i kotki, oraz porównując gdzie jest więcej, a gdzie mniej. Usprawnialiśmy koordynację wzrokowo-ruchową, łącząc w pary takie same kotki. Obejrzeliśmy krótką bajkę „O kocie Filemonie”, piliśmy mleko z kubeczków na czas i wykonaliśmy pracę plastyczną „kota”- z papierowych talerzyków.