Dzień Jabłka w grupie „Misiów”

Dzisiaj w grupie „Misiów” nie zabrakło atrakcji, bowiem obchodziliśmy Dzień Jabłka. Wiemy już, że abyśmy mieli pyszne jabłuszka potrzebne są nasionka, z których wyrasta jabłoń. Potem na gałązkach jabłoni pojawiają się pączki (ale nie takie do jedzenia ;), które zamieniają się w kwiatki, a te z kolei w jabłuszka 🙂 Byliśmy bardzo ciekawi, skąd biorą się te nasionka, ale Pani powiedziała, że znaleźć je można w każdym jabłku – bo to są po prostu pestki!

Nie mogło też zabraknąć zabaw przy muzyce – bo my bardzo lubimy tańczyć i śpiewać! Nauczyliśmy się nowej piosenki „Małe, czerwone jabłuszko”, do której tańczyliśmy wspólnie w parach. Bardzo nam się ta piosenka spodobała 🙂

Wykonaliśmy też piękne prace plastyczne – czerwone jabłuszka. Tym razem wyklejaliśmy jabłuszko czerwoną bibułą.

Na zakończenie zajęć przyszedł czas na największą atrakcję, na którą czekaliśmy już od rana – z pomocą Pani przygotowaliśmy zdrowy jabłkowy soczek! Oczywiście na początek musieliśmy obejrzeć sokowirówkę 🙂 To urządzenie bardzo nas zaciekawiło, więc wciąż pytaliśmy Panią, jak działa i jak to się dzieje, że mamy sok. Po teorii przyszedł czas na praktykę i każdy z nas mógł sam zrobić jabłkowy sok! Mmmm…był naprawdę pyszny! No i oczywiście były też pamiątkowe zdjęcia w fotobudce – jabłuszku 🙂

 

Przejdź do treści strony