Dzień Jabłka w grupie „Misiów”.

13 listopada w grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Jabłka. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, skąd się biorą pyszne i zdrowe jabłuszka. Segregowały jabłka ze względu na kolory, przeliczały je i porównywały liczebność zbiorów. Przyporządkowaliśmy papierowe robale z figurami geometrycznymi do odpowiednich jabłuszek, z taką samą figurą geometryczną. Kolorowaliśmy jabłuszka według odpowiedniego wzoru, oraz ćwiczyliśmy percepcję wzrokową, kolorując odpowiednio ciągi obrazków z jabłuszkami. Tańczyliśmy również przy piosence „Małe, czerwone jabłuszko” i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia w „jabłkowej fotobudce”. Tego dnia czekała nas też prawdziwa uczta! Wspólnie z Panią przygotowaliśmy pyszną szarlotkę! Chyba nam się udała, bo zostały z niej same okruszki 😉

 

Przejdź do treści strony