„Dzień Dyni” w grupie „Pszczółek”

Już od paru dni w naszym przedszkolu zaczęły pojawiać się dynie. W salach, na stołówce i nawet przed wejściem do przedszkola! To wszystko z okazji Dnia Dyni.  Tym razem „Pszczółki” obejrzały prezentację multimedialną o dyniach. Dowiedziały się jak różnorodne i niezwykłe są te warzywa, jakie inne rośliny należą do ich rodziny, czy wszystkie dynie można jeść i jakie potrawy można z nich przyrządzać. Później dzieci opisywały wybrane przez siebie dynie. Porównywały ich wielkość, kształt, kolor, fakturę oraz ciężar. Następnie „Pszczółki” uczestniczyły w zawodach sportowych z dyniami. Były wyścigi slalomem między dyniami, rzuty „dynią” jak najdalej, rzuty do celu i zbijanie kręgli dynią. Tego dnia kolorowanki również były dyniowe. Pięknie pokolorowane i wycięte ozdobiły naszą salę.

Przejdź do treści strony