Dzień Dyni w grupie „Misiów”

Dzisiaj w grupie „Misiów” świętowaliśmy Dzień Dyni. Z pomocą Rodziców i naszej Pani udało się pięknie udekorować naszą salę i mogliśmy zacząć wspólne zabawy i świętowanie 🙂 Specjalnie na tą okazję każdy z nas ubrał się też na pomarańczowo 🙂

Oj, wiele się u nas dzisiaj działo! Były dyniowe zawody sportowe w drużynach, zabawa z dyniowymi kręglami, zabawy dyniowe w kole i nauka dyniowej piosenki. Do tego każdy z nas ćwiczył swoje rączki rysując dyniowe szlaczki. Usprawnialiśmy również koordynację wzrokowo-ruchową, łącząc w pary takie same obrazki. W grupach układaliśmy też obrazki dyni od największej do najmniejszej i odwrotnie, oraz układaliśmy w całość dyniowy obrazek pocięty na części. Na zakończenie przyszedł czas na pyszne dyniowe „co nieco”, które przygotowali dla nas Rodzice 🙂 To były prawdziwe dyniowe przysmaki: zupa dyniowa, ciasteczka dyniowe, ciasto marchewkowo-dyniowe i wafelki z konfiturą dyniową. Wszystko było pyszne! 🙂

 

Przejdź do treści strony