Dzień Dyni w grupie „Misiów”

31 października w grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci dobierały kształty papierowych dyni i umieszczały je w odpowiednich skrzyniach. Następnie przeliczały, których kształtów dyni jest najwięcej, a których najmniej – doskonaląc przy tym swoje umiejętności matematyczne. Segregowaliśmy również nasze dynie od najmniejszej do największej i porównywaliśmy ich ciężar. Później wybraliśmy się wspólnie na poszukiwanie dyni, które ukryte były w przedszkolnej szatni. Udało nam się znaleźć wszystkie, a to wcale nie było takie proste! Podczas zajęć sensorycznych próbowaliśmy z zasłoniętymi oczami wyciągnąć z pudełka jak najwięcej ziarenek dyni, ukrytych wśród małych kamyczków. Wzięliśmy również udział w Dyniowych Zawodach Sportowych. Wykonaliśmy też piękne prace plastyczne, wyklejając dynie kuleczkami bibuły. Na zakończenie tego ciekawego dnia, czekała na nas niespodzianka-pyszne dyniowe ciasto i muffinki! Mniam! 🙂

 

Przejdź do treści strony