Dzień Drzewa w grupie „Misiów”

Dzisiaj w grupie „Misiów” obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dowiedzieliśmy się co dają nam drzewa i dlaczego należy o nie dbać. A także, jak wyrasta drzewo. 

Poznaliśmy też budowę drzewa. Wiemy już, że pod ziemią drzewa mają korzenie, a na górze – koronę. Ale nie taką, jak u króla, tylko koronę z liści i gałęzi 🙂 Wiemy też, że drzewa możemy podzielić na: liściaste – to te, które mają liście, i iglaste – te z igiełkami i szyszkami 🙂

Obejrzeliśmy też film edukacyjny, podczas którego poznaliśmy różne gatunki drzew i wygląd ich liści. Usprawnialiśmy nasze rączki, rysując szlaczki w kartach pracy. Wspólnie w grupach układaliśmy też obrazki drzew pocięte na części. Na zakończenie dzisiejszego święta zrobiliśmy wspaniałe prace plastyczne/witraże „Jesienne drzewa” z wykorzystaniem kolorowych liści, które są piękną ozdobą w naszej szatni 🙂

 

Przejdź do treści strony