Dzień Dinozaura w grupie „Misiów”

W ubiegłym tygodniu, 27 i 28 lutego w grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tych zwierząt. Również obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się, w jaki sposób wyginęły dinozaury. Dzień Dinozaura był też okazją do ciekawych zajęć i zabaw! Usprawniając swoje rączki, staraliśmy się wydobyć „lawę” z papierowych wulkanów. „Chodziliśmy” również po krokach dinozaurów, trzymając w rękach dwie kredki z przymocowanymi „śladami” w rytm wystukiwany na tamburynie (raz wolniej, a raz szybciej), przy okazji ćwicząc koordynację wzrokowo-ruchową. Te zabawy bardzo nam się podobały! Usprawnialiśmy koordynację wzrokowo-ruchową, łącząc również w pary takie same dinozaury. Doskonaląc swoją sprawność fizyczną, staraliśmy się naśladować wielkie dinozaury i małe. Doskonaląc swoją spostrzegawczość odgadywaliśmy, który z dinozaurów zniknął. Ponadto przeliczaliśmy dinozaury, klasyfikowaliśmy je na małe i duże, segregowaliśmy od najmniejszego do największego (i odwrotnie), oraz opisywaliśmy ich wygląd. Dzieci wykonały też ciekawą pracę plastyczną „Dinozaur” z wykorzystaniem wielu technik. To były dwa dni pełne dobrej zabawy! 🙂

 

Przejdź do treści strony