Dzień Chleba w grupie „Misiów”

Dzisiaj w grupie „Misiów” obchodziliśmy Dzień Chleba. Była to też okazja do poznania zawodu piekarza 🙂  Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje chleb i co jest potrzebne do jego upieczenia. Wiemy również, jakie dodatki możemy stosować, aby nasze pieczywo było pyszne i zdrowe. Poznaliśmy także różne rodzaje pieczywa i obejrzeliśmy film edukacyjny, w którym misiu Gaptuś opowiedział nam o różnych rodzajach mąki i pokazał, jak powstaje chleb 🙂

Przy okazji tego święta ćwiczyliśmy też nasze rączki, wykonując ćwiczenia grafomotoryczne, układaliśmy w całość obrazki z pieczywem pocięte na części i usprawnialiśmy koordynację wzrokowo-ruchową, łącząc w pary odpowiednie obrazki bułeczek i innych wypieków 🙂 Na zakończenie mieliśmy okazję do degustacji różnych rodzajów pieczywa z dodatkiem dżemu lub miodu, którymi smarowaliśmy nasze kanapeczki. Były pyszne i zniknęły z naszych talerzyków błyskawicznie 😉

 

Przejdź do treści strony