Andrzejki w grupie „Skrzatów” i „Misiów”.

30 listopada w grupie „Skrzatów” i „Misiów” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Przygotowane rekwizyty, oraz unoszący się zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… Dzieci wraz z Wróżkami rozwiązywały magiczne zadania i wróżby. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.
Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie? Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

 

Przejdź do treści strony