Andrzejki w grupie „Pszczółek”

30 listopada w naszej grupie odbyły się andrzejki. Tego dnia przyszliśmy do przedszkola poprzebierani. Najpierw pani wyjaśniła nam skąd wziął się zwyczaj obchodzenia tego święta, jakie są z tym związane zabawy i wróżby. Dawniej wierzono, że wróżby spełnią się w zamian za kosmyk włosów lub pieniążek wrzucony do studni. My włosów nie obcinaliśmy, lecz wrzucaliśmy grosiki do miski z wodą. Później losowaliśmy kubeczki, pod którymi były ukryte różne przedmioty symbolizujące naszą przyszłość. Jak widać na zdjęciach nie wszyscy pamiętali, że to tylko zabawa i nie byli zadowoleni z wróżb. Na szczęście humory poprawiły się przy tańcach i pozostałych wróżbach. Na koniec laliśmy wosk i odczytywaliśmy z cienia powstałych woskowych kleksów, co nas czeka.

Przejdź do treści strony