„Misie” przygotowują wiosenne mandale.

W dniu dzisiejszym, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „W krainie kwiatów i ziół”, grupa „Misiów” przygotowała wiosenne mandale. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że mandala to rysunek, lub obrazek na planie koła, wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat”. Obejrzeliśmy również zdjęcia mandali, aby lepiej przygotować się do zadania 🙂 Następnie dzieci zostały podzielone na trzy grupy, a każda z nich wspólnie wykonała swoją mandalę, wykorzystując okrągłe stoliki w naszej sali 🙂 Do zadania dzieci podeszły bardzo kreatywnie, w swojej pracy wykorzystały m.in.: kwiaty (prawdziwe i sztuczne), suszone płatki kwiatów, listki, kolorowe kamyczki, kolorowe szkiełka, muszelki, patyczki, piórka, motylki. To było bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło rozwinąć dziecięcą wyobraźnię i wzbogaciło doznania sensoryczne, rozwijało koordynację wzrokowo-ruchową, pomogło w skupieniu uwagi i koncentracji, a także pomogło dzieciom się wyciszyć i zrelaksować. Powstałe wiosenne mandale były prześliczne! 🙂

 

Przejdź do treści strony