Godziny otwarcia

Przedszkole Samorządowe wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wr.  Czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.00.

Godziny pracy sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego:

• Poniedziałek 7:30-16:30
  • Wtorek-piątek 7:30-16:00

Przyprowadzanie dzieci

Ze względu na ustalony dla każdej grupy rozkład dnia dzieci należy przyprowadzać:

• grupy 4 i 5 „0” czyli Sówki i Jeżyki do godziny 8.00
  • grupy 1,2 i 3 czyli Żabki,  Pszczółki i Rybki – do  8.30

Odbieranie dzieci

Dzieci mogą być odbierane jedynie przez osoby upoważnione do tego przez rodziców i wskazane w złożonym w Przedszkolu upoważnieniu lub zeszycie korespondencji.

Odzież

Dzieci w grupach „0” i w pozostałych grupach powinny być ubrane w wygodne i praktyczne stroje oraz powinny mieć na zmianę wygodne obuwie na antypoślizgowych podeszwach. Odzież nie może być kłopotliwa i uciążliwa do zakładania i zapinania. Ubiór dzieci należy dostosować do pogody, tak, aby mogły jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu. Należy wyposażyć dzieci w dodatkowe ubranka do ewentualnego przebrania.

Odpoczynek

Z drzemki poobiedniej korzystają dzieci z grupy najmłodszej (3-latki) Rybki. Pozostałe grupy mają możliwość krótkiego odpoczynku po zupie i wyciszenia się słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

Żywienie

Posiłki dostarczane są przez firmę cateringową. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również ćwiczenia zachowania się przy stole.

28.06-09.07.2021 Jadłospis podstawowy

28.06-09.07.2021 Dieta bezmleczna

28.06-09.07.2021 Dieta wegetariańska

28.06-09.07.2021 Dieta bezglutenowa

Przerwa wakacyjna

Przedszkole pracuje cały rok kalendarzowy, z wyjątkiem miesięcznej przerwy wakacyjnej (w lipcu lub sierpniu). Przerwa wakacyjna ustalana jest przez Organ Prowadzący placówkę.

Urodziny

W naszym Przedszkolu obchodzimy urodziny. Jest to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Jubilat jest szczególnie traktowany, wszyscy składają mu życzenia, śpiewają „Sto lat”.

Chore dzieci

• Jeżeli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadamiany jest o tym rodzic lub opiekun.
  • Rodzice proszeni są o zgłaszanie wszystkich przypadków wystąpienia u dzieci chorób zakaźnych.
  • W przypadku stwierdzenia wszawicy u dziecka, rodzic zobowiązany jest do jego natychmiastowego odbioru. Dziecko może z powrotem dołączyć do grupy po odbyciu leczenia i ocenie czystości głowy przez pracownika medycznego placówki.

Zabawki

W naszym przedszkolu ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogą przynosić ze sobą zabawek do przedszkola.

Mamy nadzieję, że gdy wszystko wróci do normy – najmłodsze dzieci będą mogły przynieść ze sobą ulubioną zabawkę, a dzieci starsze  będą przynosić zabawki w określony dzień tygodnia.

Rodzice

Współpraca z rodzicami jest mocną stroną Przedszkola. Zapraszamy do uczestnictwa rodziców w codziennym życiu przedszkolaków. W każdej grupie wiekowej odbywają się spotkania z rodzicami oraz konsultacje indywidualne w wyznaczonym przez wychowawcę terminie. W przypadku pilnej potrzeby dodatkowej rozmowy prosimy o uzgodnienie dogodnego terminu z wychowawcą grupy.

Nasi specjaliści

W placówce zatrudnieni są pedagog, psycholog i logopeda. Prowadzą oni zajęcia z dziećmi w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pomagają nauczycielom i rodzicom rozwiązywać problemy wychowawcze, a także wspierają ich.