PROJEKT ,,W ŚWIECIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH I SYMETRII” – 0b

W kwietniu wszystkie grupy przedszkolne brały udział w  projekcie ,,W świecie figur geometrycznych i symetrii’’. Głównym celem było zainteresowanie dzieci światem matematyki
i  nabywanie nowych umiejętności z zakresu geometrii. Dzieci rysowały figury na kartkach po konturze , kropeczkach lub kartce w kratkę. Tworzyły  kompozycję z figur geometrycznych. Kolorowały mandale geometryczne. Porównywały kształty, wielkości figur, przeliczały elementy zbiorów i zapoznały się z pojęciem symetrii. Powstały wspaniałe prace w dużym formacie , które zawieszone zostały na tablicach w korytarzu i są jego ozdobą . Finałem tego projektu był rodzinny turniej plastyczny , w którym wzięło udział wiele dzieci z różnych grup wiekowych . Nasze ,,Jeżyki ‘’ wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami wynikającymi z projektu, ale tylko Marianna wykonała piękną pracę w ramach turnieju plastycznego.

 

Przejdź do treści strony